Atölyelerimiz

Ahşap Atölyesi

Ahşapla oynamanın insanı dinlendirdiği, konsantrasyonunu güçlendirdiği, günlük düşüncelerden sıyırıp rahatlattığı, ahşap kokusunun insanları yatıştırdığı bilinir. Çocuklar ve yetişkinler için özel olarak tasarlanmış ahşap işleme tezgahlarımızda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. İster hazır ahşap kitleri yapın, ister kendi hayal ettiğiniz ahşap objeyi imal edin. Son şeklini verdikten sonra isterseniz boyayın, vernikleyin ya da yüzeyi yakarak yaratıcılığınızı konuşturun, ahşaba dokunun, rahatlayın..

Kodlama Atölyesi

Tüm programlama ve robotik çalışmalarının temeli "Kodlama".. Temel kodlama bilgisiyle yapılabileceklerin sınırsız olduğunu biliyor muydunuz ? Çocuğunuza adım adım kodlamayı öğretelim, önce basit oyunlar yazsın, sonra basit devreler oluştursun, sonra da robotlara ne yapması gerektiğini söylesin !.. Kodlama Atölyemizde çocuğunuzun hayalgücü ile neler yapabildiğini gördüğünüzde şaşıracaksınız..

Mekatronik Atölyesi

Analog ve digital sensörleriyle sıcaklık, ses, ışık ve hareket gibi çevresel sinyalleri algılayan robotunuza ne yapacağını öğretmek ister miydiniz ? İster hazır robotunuzu kodlayın, ister kendi robotunuzu tasarlayın, isterseniz de kendi yaptığınız ahşap oyuncağınızı akıllı hale getirin.. Gelin hayallerinizi birlikte hayata geçirelim.. Çocuklar ve yetişkinler için düzenlediğimiz atölyelerimize sizi de bekliyoruz..

3D Tasarım Atölyesi

3 Boyutlu modellemenin uygulamalarla anlatıldığı 3D Tasarım Atölyesi 'nde oluşturduğunuz modelleri 3D Printer ile basabilir, bu objelerin üzerinde oynamalar yapabilir, kendi tasarımlarınızı 3. boyuta taşıyabilirsiniz. 3 Boyutlu modellemeyi biliyorsanız, önceden hazırladığınız tasarımınızla bize gelebilir ya da Maker Cafe 'de tasarımınızı geliştirirken çayınızı yudumlayabilir, daha sonra da tasarımınızın 3D çıktısını alabilirsiniz. Çocuğunuzun 3 boyutlu düşünme yeteneğinin gelişmesi, sınırsız hayalgücünü gerçeğe taşıması için sizleri 3D Tasarım Atölyemize bekliyoruz..

Kağıt Atölyesi

Minik bir matbaanın yapabileceği her şeyi yapabilen özel kağıt kesme makinamızla; kağıt, eva, keçe ve mantar gibi malzemelere şekil verebilir, kendi davetiyenizi, hediye kutularınızı ya da hayallerinizi üretebilirsiniz. Quilling teknikleri, Origami ya da Kirigami ile eğlenceli oyunlar, 3 boyutlu objeler, süsler ve takılar tasarlayabilirsiniz, benzersiz ve tamamen size özel.. Çocuğunuzla birlikte ya da yalnız başınıza eğlenceli zaman geçirirken zihninizi boşaltmak ve "Üretiyor olmanın" tadını çıkartmak için sizleri de Kağıt Atölyemize bekliyoruz..

Sanat Atölyesi

İster hazır ahşap kitleri boyayın, isterseniz kitleri önce imal edin sonra boyayın.. Evden eski eşyalarınızı getirin, ahşap, seramik, cam ya da boyanabilir herhangi bir eşyanızı yaratıcı teknikler kullanarak yenileyelim, sizinle birlikte.. Gelin bir yandan farklı boyama tekniklerini öğrenirken, bir yandan da renklerin dansında zihninizi dinlendirin. Ayrıca, her ay yenilenen birbirinden farklı tasarım atölyelerimizde ruhunuzu özgürleştirin..